Wszystkie komórki jajowe kobiety powstają, kiedy jest ona 5 miesięcznym płodem w brzuchu swojej mamy. Oznacza to, że komórka, z której powstałeś istniała już wtedy, gdy twoja mama była w brzuchu twojej babci.
czytaj dalej
Proces tworzenia się żeńskich komórek rozrodczych nazywa się oogenezą, zachodzi w jajnikach i rozpoczyna się zanim dziewczynka się urodzi. W momencie narodzin dziewczynka ma w jajnikach do około 2 milionów pęcherzyków jajnikowych, z których w ciągu jej życia uwolni się około 500 dojrzałych komórek jajowych.
Źródło: www.gyncentrum.pl

Dodano: 07.11.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dwa lata temu trójka 16-latków skatowała na śmierć Marcina Mizię, który stanął w obronie 14-latka. Sąd w Sosnowcu wydał wyrok - sprawcy nie będą sądzeni jak dorośli. Trafią do zakładu poprawczego, gdzie pozostaną do ukończenia 21. roku życia.
czytaj dalej
Żądamy zmian w prawie i sprawiedliwości dla Marcina oraz innych ofiar. W tej sprawie sąd był związany przepisami ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, dlatego nie mógł orzec wobec sprawców kar przewidzianych dla dorosłych. Trzej młodzi sprawcy brutalnego pobicia 28-latka - Wiktor, Jakub i Dominik - trafią do zakładu poprawczego. Będą mogli tam przebywać najwyżej do ukończenia 21. roku życia. Dziś mają po 18 lat. Jak ustalił sąd, trzej nieletni sprawcy: Wiktor, Jakub i Dominik wspólnie pobili Marcina Mizię. Zadawali mu ciosy pięściami i kopali po całym ciele, także po głowie. Marcin Mizia na skutek ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu.

Dodano: 09.07.2026
Dodano: 09.07.2026
Dodano: 09.07.2026
Dodano: 23.02.2024
Dodano: 27.08.2022