Wbrew powszechnemu przekonaniu chlor nie jest bezpośrednią przyczyną zaczerwienienia oczu w basenie. Prawdziwą przyczyną jest mocz i pot, który znajduje się w wodzie.
czytaj dalej
Z przeprowadzonych przez naukowców z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) wynika, że podchloryna chloru stosowana w basenach w celach dezynfekcji w połączeniu z mocznikiem tworzy toksyczne związki, takie jak trichlorek azotu, czy chlorek cyjanku, które działają drażniąco na oczy i skórę, powodując ich zaczerwienienie.

Dodano: 01.07.2024
Zobacz również
Dodano: 17.02.2026
Rząd udostępnił rejestr cen nieruchomości. Nowa funkcjonalność umożliwia prześledzenie historii cen każdego mieszkania w Polsce oraz zawiera informacje o ewentualnych incydentach związanych z flippowaniem.
czytaj dalej
Od wielu miesięcy działacze społeczni naciskali na ujawnienie rzeczywistych cen mieszkań, mimo oporu ze strony części deweloperów. W piątek rząd, bez wcześniejszych zapowiedzi i komunikatów, uruchomił rejestr cen nieruchomości. Surowe dane początkowo były mało czytelne, ale zostały opracowane i przedstawione w przystępnej formie przez Waldemara Izdebskiego oraz portal Deweloperuch.pl. Dzięki temu narzędziu można dziś sprawdzić historię cen praktycznie każdego mieszkania w Polsce, wraz z informacjami o możliwych przypadkach flippingu.

Dodano: 17.02.2026
Dodano: 17.02.2026
Dodano: 16.02.2026
Dodano: 16.02.2026