W Sejmie przegłosowano zmiany dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Od stycznia 2022 roku w niedzielę będą mogły być otwarte tylko te punkty, w których przychód z usług pocztowych stanowi ponad 50% przychodów placówki.
czytaj dalej
W praktyce nowa ustawa doprowadza do całkowitego zamknięcia sklepów typu Żabka w niedziele i święta. Uszczelnienie handlu poparło 224 posłów z klubu PiS, nikt nie był przeciw. Z klubu KO 1 poseł głosował za, a 122 przeciw. Z Lewicy 29 osób było za, nikt nie był przeciw, 17 wstrzymało się od głosowania. Konfederacja: 5 posłów głosowało za, 4 było przeciw. Polska 2050 - 7 posłów - wszyscy głosowali przeciw.
Źródło: www.rmf24.pl

Dodano: 18.09.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Para z Florydy pozywa klinikę in vitro, ponieważ ich dziecko urodziło się z innym kolorem skóry, a badania DNA wykazały, że nie są z nim biologicznie spokrewnieni.
czytaj dalej
Wątpliwości rodziców pojawiły się po porodzie — zwrócili uwagę na wyraźne różnice w wyglądzie dziecka, w tym kolor skóry. Testy DNA potwierdziły, że doszło do nieprawidłowości. Pełnomocnik rodziny wskazuje na możliwą pomyłkę przy przechowywaniu lub transferze zarodków.
Rodzice deklarują, że są emocjonalnie związani z dzieckiem i chcą je wychowywać, ale jednocześnie domagają się wyjaśnień i ustalenia, co stało się z ich biologicznym potomkiem.

Dodano: 02.02.2026
W Wielkiej Brytanii zakwitły krokusy.
czytaj dalej
W Wielkiej Brytanii krokusy kwitną już w wielu miejscach - to jeden z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnych znaków nadchodzącej wiosny. Te barwne kwiaty co roku jako jedne z pierwszych pojawiają się na trawnikach i w parkach, zapowiadając zmianę pory roku.

Dodano: 02.02.2026
Dzisiejszej nocy na północnym wschodzie Polski temperatura może spaść nawet do -30°C.
czytaj dalej
W centrum Polski w nocy na termometrach zobaczymy około -22 st. C, a na południowym zachodzie -9 st.

Dodano: 01.02.2026
Dodano: 31.01.2026
Dodano: 31.01.2023