W Nigerii wprowadzono nowe prawo, według którego gwałciciele mogą zostać chirurgicznie wykastrowani, jeżeli dopuścili się gwałtu na dziecku.
czytaj dalej
Nowe prawo został wprowadzone w Nigerii w stanie Kaduna. Najwyższym wymiarem kary dla osób, które dopuściły się gwałtu na dzieciach poniżej 14 roku życia jest kara śmierci. Teraz wymiar sprawiedliwości dostał jeszcze jeden rodzaj kary - chirurgiczną kastrację osób, co do których nie ma wątpliwości, że dopuściły się przestępstwa. Gubernator stanu Kaduna w Nigerii, Nasir Ahmad El-Rufai, powiedział, że drastyczne i odstraszające kary są konieczne, by chronić dzieci przed "złymi ludźmi". W ostatnich miesiącach w Nigerii notuje się znacznie większą ilość przestępstw na tle seksualnym, niż do tej pory.
Źródło: news.sky.com

Dodano: 18.09.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 21.05.2026
Dodano: 21.05.2026
Amerykanie odkryli kompot! TikToka zalała fala filmów z osobami zachwycającymi się truskawkami gotowanymi w wodzie. Wyjadają je pałeczkami i wierzą, że poprawiają wygląd cery.
czytaj dalej
Polski kompot podbija USA. Na TikToku robi furorę jako „woda truskawkowa” - dla wielu Amerykanek to kulinarna nowość, którą influencerki promują m.in. jako sposób na poprawę cery. Trend wygląda dość nietypowo: tiktokerki przelewają kompot do misek, a owoce wyjadają pałeczkami. Co ciekawe, nie wszystkie decydują się wypić sam sok.

Dodano: 21.05.2026
Łatwogang miał odpocząć, ale zamiast tego rusza w rowerową trasę przez całą Polskę, by zebrać 12 mln zł dla 8-letniego Maksa chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD).
czytaj dalej
Łatwogang zapowiedział również, że jeśli przed dotarciem do Gdańska uda się zebrać brakującą kwotę, po krótkim odpoczynku wróci rowerem do Zakopanego.

Dodano: 21.05.2026
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński jest wujem swojej żony i kuzynem swojego teścia.
czytaj dalej
Lubomirski-Lanckoroński przyznał, że jego relacje rodzinne są wyjątkowo skomplikowane. "Jestem kuzynem mojego teścia. Żeby nie było, daleko, wujem żony. Odpowiedni szacunek zawsze staram się uzyskać jako wuj".

Dodano: 21.05.2026