Nazwa "pierogi ruskie" nie jest związana z Rosją. Ten rodzaj pierogów pochodzi z Galicji Wschodniej, a w Rosji pierogi ruskie nie są znane.
czytaj dalej
Pierogi ruskie swoją nazwę zawdzięczają Rusi czerwonej - krainie historycznej leżącej na terenie Galicji Wschodniej. Przepis na tradycyjne ruskie jest prosty - ciasto przygotowuje się z mąki, wody i soli (czasem także jaj), a farsz z masy twarogowo-ziemniaczanej z dodatkiem soli, pieprzu, podsmażonej cebuli. Ciasto rozwałkowuje się do grubości około 2 mm, farsz oblepia się ciastem i gotuje w wodzie. Potrawę podaje się ze skwarkami, smażoną cebulą lub śmietaną. We Lwowie popularne było podawanie pierogów ruskich posypanych kminkiem.
Źródło: pl.wikipedia.org
Dodano: 22.09.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Kuchnia Vikinga codziennie wysyła jedzenie strażakom i innym służbom walczącym z powodzią. Posiłki trafiły już m.in do Nysy.
czytaj dalej
Kuchnia Vikinga jest w kontakcie ze sztabem kryzysowym, jeśli tylko pojawi się zapotrzebowanie na większą ilość posiłków, to są gotowi je przygotować.
Dodano: 18.09.2024
Dodano: 18.09.2024
Warren Buffet, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, powiedział córce, która poprosiła go o pożyczkę na remont kuchni, żeby poszła w tej sprawie do banku.
czytaj dalej
Informacje ujawnił raport Benzinga, firmy zajmującej się dostarczaniem informacji finansowych i rynkowych.
Dodano: 18.09.2024
Dodano: 17.09.2024
Dodano: 17.09.2024