Nad Polskę zbliża się fala upałów. Od najbliższego czwartku temperatury w ciągu dnia osiągną nawet 34 st. C. w cieniu.
czytaj dalej
Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o 2. stopniu ostrzeżeń przed upałem. Od najbliższego czwartku przynajmniej przez dwa dni temperatury w całej Polsce będą w ciągu dnia wynosić minimum 30 st. C., a miejscami słupek rtęci powędruje nawet na 34 st. C. Upalna aura ma się utrzymać co najmniej do początku przyszłego tygodnia.
Źródło: www.onet.pl

Dodano: 15.06.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Do 1956 roku francuskie dzieci otrzymywały wino podczas przerw w szkole. Maksymalne dzienne normy mogły sięgać kilku małych kubków.
czytaj dalej
Wino dzieciom we francuskich stołówkach przestało się serwować dopiero w połowie XX wieku. Wszystko dlatego, że we Francji wina czy cydru jako napojów powstających w naturalnej fermentacji nie wiązano z alkoholizmem. Jako groźne uważano tylko te wytwarzane w procesie destylacji.

Dodano: 19.04.2026
Ostatnie Pokolenie zakończyło swoją działalność w Polsce.
czytaj dalej
"Po dwóch latach najgłośniejszych w historii Polski protestów klimatycznych Ostatnie Pokolenie wypełniło swoją misję i ogłasza koniec działań" - przekazali aktywiści z Ostaniego Pokolenia w opublikowanym oświadczeniu.

Dodano: 19.04.2026
Dodano: 19.04.2026
Dodano: 19.04.2026
Dodano: 19.04.2026