Astronauci Mark Lee i Jan Davies pobrali się w tajemnicy 9 miesięcy przed wyruszeniem na misję na pokładzie promu kosmicznego Endeavor. (Podróżowanie małżeństw w kosmos jest zabronione).
czytaj dalej
Gdy poinfmormowali o tym NASA, było już za późno na wyszkolenie zastępstwa, dzięki czemu stali się pierwszym małżeństwem, które znalazło się w kosmosie.

Dodano: 05.02.2022
Zobacz również
Polska firma Eternis, partner platform Uber i Bolt, planuje wprowadzenie do Polski autonomicznych pojazdów. Pierwsze taksówki bez kierowców mogą pojawić się na polskich drogach jeszcze w tym roku.
czytaj dalej
Jeszcze w tym roku firma Eternis - współpracująca z Uberem i Boltem - chce kupić autonomiczne auta i rozpocząć ich testowanie na drogach. To efekt zmian w Prawie o ruchu drogowym, które dopuściły do ruchu pojazdy zautomatyzowane. Choć kraje Zachodu i Azji są dziś o krok dalej pod względem technologii i przepisów, Polska może szybko zmniejszyć ten dystans. Pierwsze taksówki bez kierowców mają pojawić się u nas już w 2026 roku.

Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026