W całej inicjatywie wzięło 998 strażaków z około 250 jednostek ochotniczych oraz zawodowych z całego kraju. Trasę na Śnieżkę pokonali w 20 kilogramowym umundurowaniu bojowym, aby podkreślić jak trudnym przeciwnikiem jest nowotwór krwi, z którym walczą chorzy na białaczkę. Aby zostać dawcą szpiku, wystarczy dokonać rejestracji na stronie DKMS, zamówić pakiet rejestracyjny, pobrać wymaz i odesłać go do fundacji wraz z uzupełnionymi dokumentami. Zarejestrować się w bazie może każdy zdrowy człowiek między 18 a 55 rokiem życia.

Zobacz również
Naczelny Sąd Administracyjny uchylił dziś wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który oddalił skargę małżeństwa, oraz decyzję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy odmawiającą dokonania transkrypcji.
Sąd zobowiązał także urząd do przeniesienia aktu małżeństwa do rejestru stanu cywilnego w ciągu 30 dni od zwrotu akt sprawy.


Aksolotl (Ambystoma mexicanum) jest krytycznie zagrożony wyginięciem głównie przez działalność człowieka. Jego naturalne środowisko, kanały Xochimilco w Meksyku, ulega zniszczeniu przez urbanizację i zanieczyszczenia. Do wód trafiają ścieki i chemikalia, które szkodzą tym wrażliwym płazom. Dodatkowo wprowadzono obce gatunki ryb, które zjadają ich jaja i konkurują o pokarm. Zmiany klimatu pogarszają warunki życia. W efekcie w naturze pozostało już bardzo niewiele aksolotli.
